VI Niedziela zwykła

12.02. 2017

11 lutego 2017

1.  W poniedziałek, 13 lutego o godz. 17:00 Adoracja i modlitwy intronizacyjne przed Najświętszym Sakramentem.

Również w pon. przypada w naszej parafii dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie; różaniec prowadzi Zespół Fatimski (pod przewodnictwem p. Zbigniewa Giełażyna).

2.  We wtorek, 14 lutego w Kościele przypada liturgiczne święto śś. Cyryla i Metodego – patronów Europy. W kulturze świeckiej w nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, obchodzi się Walentynki. Warto przypomnieć, że św. Walentym męczennik owszem, patronuje zakochanym, ale jest również orędownikiem chorych na nerwice oraz epilepsję. Niech
w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy za wszystkich narzeczonych, małżonków, a także osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, aby inspirowani miłością Boga, starali się
o piękną bliskość ze Stwórcą i z sobą nawzajem.

3.  Spotkania dla dzieci komunijnych odbywać się będą według ustalonego wcześniej harmonogramu. Natomiast spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę o 16:45.

4.  W środę rano i wieczorem nowenna do MBNP.

5.  W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ss. Katarzynki, które podzielą się doświadczeniem swojej pracy duszpasterskiej i świadectwem życia zakonnego.

7.  Archidiecezjalne Duszpasterstwo Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis zaprasza wszystkich zainteresowanych oraz sympatyków – zwłaszcza osoby, które były zaangażowane w przygotowywanie papieskich pielgrzymek na Wybrzeże, na Jubileuszową Msze św. w sobotę 25. lutego na godz. 16:00. Uroczystością w Archikatedrze Oliwskiej przewodniczył będzie ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Więcej szczegółów znajdziemy
w gablocie z ogłoszeniami.

8.  W dniach 17-19 lutego organizujemy III parafialny wyjazd na Tropikalna Wyspę k. Berlina. W tym roku na uczestników czeka jeszcze więcej atrakcji wodnych oraz baseny termalne pod gołym niebem. Wyjazd autokaru w piątek o godz. 22:00 spod kościoła. Pozostałe informacje dotyczące wyjazdu oraz zapisy u ks. Krystiana. Bardzo prosimy dzisiaj
o uzupełnienie danych osobowych.

9. Próby Scholi dziecięcej w niedziele o 11.45 w kawiarence parafialnej przy salce CARITAS (Schola prowadzi śpiew podczas Mszy św. o 13.00).

10.  Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary, które wpłynęły na potrzeby naszej Parafii.

11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

12. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin, śp. Władysław Zinke z ul. Stoczniowców, miał 63 lata.

 

3-dniowa JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA AUTOKAROWA     

w dniach 30.04-02.05.2017 r.

   na trasie: Rumia Janowo – CZĘSTOCHOWA – KALISZ – LICHEŃ - TORUŃ- Rumia

  DZIEŃ I – wyjazd spod parafii o godz. 13:00 (parking przy DOMU KULTURY-JANOWO)

 przejazd do Częstochowy na godz. 20:00, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma i uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim o godz. 21:00.

  DZIEŃ II – śniadanie, uczestnictwo we Mszy Św. o godz. 9.30, czas indywidualny na zwiedzanie Jasnej Góry i około 12:30 obiad,

 następnie przejazd do Kalisza, zwiedzanie Bazyliki Św. Józefa,

 następnie przejazd do Lichenia, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, kolacja, czas wolny.

 DZIEŃ III – Msza Św. o godz. 07:30, śniadanie, czas wolny na indywidualne zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu do godz. 12:30, obiad,

 następnie przejazd do Torunia i zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, następnie przejazd na starówkę Torunia, czas wolny do własnej dyspozycji,

 powrót do Rumii około 22:00.

                                   KOSZT JEDNEGO UCZESTNIKA 290 ZŁ.

  W koszta wliczono:

 -          autobus,

 -          nocleg + śniadanie + obiad w Częstochowie,

 -          nocleg w Licheniu + kolacja + śniadanie + obiad,

 -          plus ofiary dla przewodników w Kaliszu i Toruniu.

 Zapisy: Grażyna i Ryszard Pieżgalscy (Grupa Modlitewna O.Pio)

 tel.: 691696835  lub 601321021                         e-mail: ryszardp47@o2.pl

 lub podczas spotkań grupy (po wieczornej Mszy św. w I-szy czw. m-ca lub 23 m-ca;                   

 Spotkanie organizacyjne (dla uczestników):  23 kwietnia (ndz.) godz. 18.45 w kościele

uwaga: o kolejności zajmowanych miejsc decyduje miejsce na liście (po wpłaceniu całej sumy).

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
115 0.033370971679688