XXXIII Niedziela zwykła

13.11 2016

13 listopada 2016

1.      Dzisiaj obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „IRAK”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na prześladowanych chrześcijan w tym kraju.

2.      Dzisiaj o godz. 19.00 comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie, które zakończy Msza Św. ok. godz. 20.00

3.      W poniedziałek Nabożeństwo w int. intronizacji NSPJ.

4.      Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w spotkaniach przygotowawczych wg  normalnego porządku (w pon., wt. i śr.).

5.      W środę rano i wieczorem Nowenna do MBNP.

6.      W środę o godz. 18.00 Msza Św. w int. Róży MB Ostrobramskiej.

7.      W czwartek przeżywać będziemy kolejny dzień modlitwy o uzdrowienie na duszy i ciele. O godz. 17.00 Różaniec św., o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy pod przewodnictwem O.Teodora Knopczyka.

8.      W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

9.      W przyszłą niedzielę nastąpi zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Rzymie i zamknięcie Drzwi Świętych. Oddanie Polski Chrystusowi Królowi Wszechświata i zakończenie obchodów 1050 rocz. Chrztu Polski. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Uroczystość Chrystusa króla Wszechświata to patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego. Stąd kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na tę Uczelnię, która utrzymuje się tylko z ofiar wiernych.

11. Trwa Nowenna przed Jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – codziennie do soboty o godz. 17.45.

12. W przyszłą niedzielę w parafii św. Antoniego w Redzie rozpoczną się rekolekcje i potrwają do środy włącznie. Na zakończenie nastąpi wprowadzenie relikwii św. O. Pio. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary, które wpłynęły na potrzeby naszej Parafii.

14. Zachęcamy do nabycia aktualnego Gościa Niedzielnego, Echa Janowa i Pielgrzyma

15.  Zmarła śp. Marianna Cejlowska l.84. z ul. Kujawskiej i Jan Kowalski l. 83 z ul. Gdańskiej.

 

Komunikat dla kibiców:

Zespół młodzieży starszej „Rumia-Janowo” zdobył I-sze miejsce w Archidiecezjalnym Turnieju Niepodległościowym piłki nożnej halowej rozegranego 11 listopada w Chwaszczynie. W finale Janowo pokonało zespół Przemienienia Pańskiego z Gdyni Cisowej 5:0. Ks. Grzegorz również grał, zdobył nawet bramkę w pierwszym meczu, strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego. Na wielkie uznanie zasługuje bramkarz Mateusz Rafalski, który w pófinale obronił dwa karne!

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
115 0.034152984619141