Uroczystość Najświętszej Trójcy

31 maja 2015 r.

30 maja 2015

  1. Dzisiaj około godz. 16.30 powitamy naszych pielgrzymów z Wejherowa. Wyjdźmy im na spotkanie, by podziękować za trud pielgrzymowania i modlitw zanoszonych w naszych intencjach.
  2. Nabożeństwo majowe wraz z Apelem Jasnogórskim dziś o godz. 20.30.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla LSO.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatków dla dziewczynek.
  5. Od poniedziałku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ wraz z wieczorną Mszą św.
  6. W środę rano i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 8.30, po której wyruszy procesja, następna Msza św. przy II ołtarzu, w kościele po zakończonej procesji oraz o 18.00. Ołtarze prosimy ustawić przy ul. Pomorskiej 5, przy Przedszkolu na ul. Pomorskiej, przy ul. Pomorskiej 31 i przy ul. Gdańskiej 30. Prosimy, by mieszkańcy okolicznych domów i bloków czynnie włączyli się w budowanie ołtarzy i przystrojenie ich. Prosimy też o udekorowanie mieszkań emblematami religijnymi przy trasie procesji. Kolekta z tej uroczystości przeznaczona będzie na remont elewacji kościoła. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania w czasie procesji.
  8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi, o godz. 17.00 i 18.00 Msze św. wotywne o NSPJ. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  9. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Centrum Ochotników Cierpienia.
  10. W sobotę po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  11. W sobotę przeżywać będziemy kolejne modlitwy o uzdrowienie na duszy i ciele pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka. O godz. 17.15 Różaniec św. a o godz. 18.00 Msza św.
  12. W sobotę o godz. 18.30 , w piątą rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Po Mszy św. przy pomniku św. Jana Pawła II odbędzie się koncert zespołu ETTA „Zaśpiewajmy księdzu Jerzemu”.
  13. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w kościele św. Judy Tadeusza na Zagórzu Msza św. z liturgią w języku kaszubskim.
  14. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Gdańsku VI Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz przejdzie ulicami Starego Miasta w Gdańsku, rozpocznie się o godz. 14.30 na Placu Solidarności przy Stoczni Gdańskiej.
  15. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  16. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, które wpłynęły na potrzeby naszego kościoła i prosimy o dalszą pomoc.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.
  18. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Wiesław Krupa l.67 z ul. Kolejowej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
115 0.046401023864746