XXXIII Niedziela Zwykła

18 listopada 2018

  1. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 14:00 Msza św. z liturgią w j. kaszubskim.
  2. Dzisiaj w Kościele przypada Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Ojca św. Franciszka listem apostolskim „Misericordia et misera” w 2016 r. Przed Kościołem zbiórka ofiar na ubogich.
  3. W poniedziałek o godz. 17:15 modlitwy intronizacyjne do NSPJ.
  4. W tym tygodniu nie będzie spotkań dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
  5. W środę rano i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki naszego chóru Świętojańskiego. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.
  7. W piątek o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa ku czci św. o. Pio i spotkanie grupy Modlitewnej. Po Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na nasze Gdańskie Seminarium Duchowne, które utrzymuje się tylko z ofiar wiernych.
  9. W przyszłą niedzielę w ramach Święta Niepodległości naszej Ojczyzny oprawę liturgiczną podczas Mszy św. o godz. 10:00 wykona chór MIRIAM z parafii Dobrego Pasterza w Gdyni. Po Mszy św. będziemy mogli wspólnie zaśpiewać niektóre pieśni patriotyczne.
  10. 9 grudnia w naszej parafii odbędzie kolejny kiermasz przedświąteczny, którego dochód przeznaczony będzie na pomoc świadczoną przez parafialny zespół Caritas. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję i przygotowania świątecznych ozdób czy stroików. Zapakowane przedmioty można przynosić do zakrystii lub salki Caritas (w poniedziałki od 17:00 do 18:00)
  11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  12. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.

Pielgrzymki i wyjazdy

W czerwcu 2019 r. zapraszamy na 12-dniową wycieczkę do Norwegii – krainy gór, fiordów. lodowców i białych nocy. Informacje, program i zapisy w sklepiku par.


Pielgrzymka w intencji nienarodzonych dzieci

Klub biegaczy „Prawo do Życia” zaprasza biegaczy długodystansowych do udziału w pielgrzymce „Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej” w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Rozpocznie się ona 8 grudnia (w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) Mszą św. o godz. 6:15 w parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego w Rumi. Więcej informacji na ulotce w przedsionku kościoła.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
117 0.049359083175659