XXI Niedziela Zwykła

26 sierpnia 2018

  1. Dziś przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Róży MB Częstochowskiej.
  2. W poniedziałek o godz. 17:15 modlitwy intronizacyjne do NSPJ.
  3. W środę rano i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.
  5. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  7. W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, obchodzona również jako dzień pamięci o Poległych w Obronie Ojczyzny, oraz Dzień Weterana. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do Kościoła św. Judy Tadeusza o godz. 18:00.
  8. Za tydzień (1 i 2 września) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Swarzewa na odpust Narodzenia NMP. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą św. w sobotę (1.09) o godz. 6:00 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych i potem wymarsz do Swarzewa. W niedzielę (2.09) o godz. 10:0) w Swarzewie Msza św. odpustowa a po niej powrót do Rumi. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce.
  9. W zw. z pielgrzymką dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na jej oganizację.
  10. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godzinie 13:00, na którą szczególnie zapraszamy dzieci.
  11. W biurze parafialnym w godzinach urzędowania przyjmujemy intencje Mszalne na przyszły 2019 rok.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  13. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, oraz nowego nr-u Echa Janowa, w którym m.in.: wywiad z nowym wikarym ks. Pawłem, fotorelacja z jubileuszu 30-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza i sekundycji neoprezbiterów oraz stała rubryka porad duszpasterza, tym razem o poście eucharystycznym a także informacje z życia naszej parafii.
  14. W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mirosław Freitag, l. 50 z ul. Chylońskiej; śp. Stefan Zieliński, l. 73 z ul. Gdańskiej; śp. Jerzy Motycki, l. 81 z ul. Pomorskiej.   Dobry Jezu …

Pielgrzymki i wyjazdy

6 października organizowana jest 1-dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Podczas spotkania Eucharystia, Adoracja, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz możliwość przyjęcia szkaplerza.

W czerwcu 2019 r. zapraszamy na 12-dniową wycieczkę do Norwegii – krainy gór, fiordów i lodowców i białych nocy.

Informacje, program i zapisy w sklepiku parafialnym.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
115 0.048633098602295