- Dziś przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Róży MB Częstochowskiej.
- W poniedziałek o godz. 17:15 modlitwy intronizacyjne do NSPJ.
- W środę rano i wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.
- W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
- W sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
- W sobotę przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, obchodzona również jako dzień pamięci o Poległych w Obronie Ojczyzny, oraz Dzień Weterana. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do Kościoła św. Judy Tadeusza o godz. 18:00.
- Za tydzień (1 i 2 września) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Swarzewa na odpust Narodzenia NMP. Tradycyjnie rozpoczniemy Mszą św. w sobotę (1.09) o godz. 6:00 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych i potem wymarsz do Swarzewa. W niedzielę (2.09) o godz. 10:0) w Swarzewie Msza św. odpustowa a po niej powrót do Rumi. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce.
- W zw. z pielgrzymką dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na jej oganizację.
- Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godzinie 13:00, na którą szczególnie zapraszamy dzieci.
- W biurze parafialnym w godzinach urzędowania przyjmujemy intencje Mszalne na przyszły 2019 rok.
- Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
- Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, oraz nowego nr-u Echa Janowa, w którym m.in.: wywiad z nowym wikarym ks. Pawłem, fotorelacja z jubileuszu 30-lecia kapłaństwa ks. Proboszcza i sekundycji neoprezbiterów oraz stała rubryka porad duszpasterza, tym razem o poście eucharystycznym a także informacje z życia naszej parafii.
- W minionym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mirosław Freitag, l. 50 z ul. Chylońskiej; śp. Stefan Zieliński, l. 73 z ul. Gdańskiej; śp. Jerzy Motycki, l. 81 z ul. Pomorskiej. Dobry Jezu …
Pielgrzymki i wyjazdy
6 października organizowana jest 1-dniowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Podczas spotkania Eucharystia, Adoracja, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz możliwość przyjęcia szkaplerza.
W czerwcu 2019 r. zapraszamy na 12-dniową wycieczkę do Norwegii – krainy gór, fiordów i lodowców i białych nocy.
Informacje, program i zapisy w sklepiku parafialnym.
Pobierz jako PDF