XXXIII Niedziela Zwykła

16 listopada 2025

33 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem zbiórka ofiar na ten cel.
2. Dzisiaj, o godz. 18:00 Msza Święta w int. Róży MB Ostrobramskiej.
3. W środę rano i wieczorem Nowenna do MBNP.
4. W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
5. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
6. W sobotę wspominać będziemy Św. Cecylię – patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. O godz. 18:00 modlić się będziemy za pana organistę i nasz Chór Świętojański.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz Dzień Młodzieży w diecezjach. Z tej racji o godz. 16:00 w katedrze oliwskiej Biskup Piotr Przyborek odprawi Mszę Świętą za młodzież naszej diecezji a po niej Biskup zaprasza młodych na spotkanie w Auli Jana Pawła II.
8. Przyszła niedziela to 23 dzień miesiąca. W czasie wieczornej Msza Św. odczytane będą prośby i podziękowania do O. Pio, które można składać do skrzynki pod figurą świętego oraz będzie okazja do uczczenia Jego relikwii.
9. Przygotowujemy się do wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. Bardzo prosimy nowych mieszkańców – szczególnie z osiedli – Archipelag na ul. Żeglarzy oraz z Błoń Janowskich o zapisanie się do parafii w Biurze Parafialnym w godzinach jego urzędowania.
10. Dzieci zapraszamy na spotkania w salce:
- w piątek próba scholi o godz. 17:00
- w sobotę Salka u Janka o godz. 10:00
Natomiast chłopców chętnych zostać ministrantami zapraszamy do kontaktu z ks. Mateuszem.
11. Jeszcze jutro i we wtorek w godz. 14:00 – 17:00 na parkingu przykościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stare lodówki, telewizory, sprzęt agd, drukarki, monitory, telefony można przynosić na wyznaczone miejsce. Sprzęt ten zostanie odebrany od nas w środę 19 listopada przez profesjonalną firmę zajmującą się recyklingiem. Uzyskany dochód z tej akcji, która odbywa się w wielu parafiach naszej archidiecezji, za wskazaniem Księdza Arcybiskupa zostanie przekazany na działalność Misji ks. Karola Pstrągowskiego, misjonarza na Kubie.
12. Od soboty 22 listopada osoby z naszej parafii ze specjalnym upoważnieniem roznosić będą poświęcony opłatek do naszych mieszkań.
13. Od soboty, 29 listopada rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Wzorem poprzednich lat w Adwencie odbywać się one będą w soboty od godz. 10:00 i w niedziele od godz. 15:00. Adwentowy program podamy w przyszła niedzielę.
14. Parafialny Zespół „Caritas” posiada używaną odzież zimową. Osoby potrzebujące zapraszamy do biura „Caritasu” w poniedziałki od 17:00 do 18:00.
15. Dziękujemy za wszystkie ofiary jakie wpłynęły na utrzymanie naszego kościoła i prosimy o dalszą pomoc.
16. Przed kościołem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
17. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła – śp. Irena Langa, l. 90 z ul. Dokerów.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
117 0.048758983612061