27 maja 2026

Nowy Proboszcz w naszej parafii

ks. dr Andrzej Dańczak

27 maja 2026 r. o godzinie 12:00, podczas modlitwy „Anioł Pański”, Metropolita Gdański abp Tadeusz Wojda SAC wręczył dekrety nowym proboszczom Archidiecezji Gdańskiej.

Zmiana ta dotyczy również naszej parafii. Nowym proboszczem naszej wspólnoty zostanie ks. dr Andrzej Dańczak. Już dziś składamy Księdzu serdeczne gratulacje oraz życzenia obfitości Bożych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej w podejmowaniu posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Otaczamy Księdza modlitwą i życzymy, aby czas posługi w naszej wspólnocie był pełen dobra, życzliwości i wzajemnego zaufania. 

Jednocześnie informujemy, że ks. prałat Włodzimierz Kozłowski, po 29 latach oddanej i ofiarnej posługi duszpasterskiej jako proboszcz naszej parafii, przechodzi na emeryturę ze względu na stan zdrowia.

Księdzu Prałatowi wyrażamy ogromną wdzięczność za lata modlitwy, troski o naszą wspólnotę oraz wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy dzięki Jego posłudze. Szczególnym znakiem Jego zaangażowania i pracy pozostanie wybudowany przez Niego nowy kościół parafialny, w którym dziś gromadzimy się na Eucharystii i wspólnej modlitwie.

O terminie Mszy Świętej dziękczynnej za pracę ks. Prałata oraz kanonicznego objęcia naszej parafii przez nowego proboszcza będziemy informować w najbliższym czasie.

Ks. Proboszcz Włodzimierz Kozłowski i ks. Proboszcz nominat Andrzej Dańczak, wraz z abp Tadeuszem Wojdą i bp Piotrem Przyborkiem

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.053333044052124